Swędzące krostki w okolicy kostek

Witam .Od dłuższego czasu swędzą mnie stopy a dokładniej w okolicach kostek .Z początku sprawę zlekceważyłam ,a później zwalałam na komary jednak to trwa już za długo i ciągle w tym samym miejscu . Są to krostki które rozdrapuje za każdym razem do krwi, nie potrafię nad tym zapanować co mi może dolegać czy jakieś badania powinnam wykonać jeżeli tak to jakie ?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli mowa o zmianach podobnych do tych na zdjęciu prawdopodobnie są one wynikiem alergii. Na tym etapie nie jestem w stanie powiedzieć co dokładnie mogło ją spowodować. Warto jednak przyjrzeć się dokładnie temu co się je i ewentualne wypróbowac dietę eliminacyjną ( najczęściej uczulają orzechy, cytrusy, czekolada, seler, itp) . Nie wykluczone także iż zmiana proszku do prania lub kosmetyku może być przyczyna objawów. Nie polecam drapania tym bardziej do krwi. Doraźnie można zastosować lek np Zyrtec