Swędzące krosty na całym ciele

Mam krosty na całym ciele strasznie mię to swędzi mam przepisany lek Allertec i maść ale jest nie dostępna w aptece od dermatologa który podejrzewa świerzba ale jadłem jakieś trzy tygodnie temu czereśnie których nie jadłem w cale bo miałem krosty ,mam uczucie takie jak pieczenie itd co mam robić.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W pierwszej kolejności należałoby ustalić dokładnie przyczynę powstawania zmian i wyjaśnić czy na przykład zmiany wynikają z uczulenia, podrażnienia, czy choroby infekcyjnej. Jeżeli zmiany występują już od długiego czasu można przypuszczać, że mają one podłoże alergiczne , jednak hipoteza świerzbu także pasuje do objawów. Polecam jednak wizytę w aptece, jak nie tej to kolejnej by wykuić zalecone leki.

Witam,
trudno z opisu wywnioskować diagnozę. Oczywiście może być to świerzb, który nie jest wcale rzadką chorobą. Inna diagnoza to wyprysk alergiczny. Wtedy przy braku skuteczności powyższych leków należy sięgnąć po kolejne leki na receptę. Będzie więc potrzebna kolejna wizyta u dermatologa.
Pozdrawiam