Swędzące mrowienie w lewej nodze

Witam! Od około 2 tygodni codziennie czuję mrowienie w lewej nodze, a dokładnie od kostki do kolana. Mrowienie powoduje, że bardzo swędzi mnie noga. Jak chodzę, to tego nie odczuwam, ale podczas stania, leżenia lub siedzenia - tak. Nigdy w życiu czegoś takiego nie miałam. Oczywiście czasami jakieś mrowienie chwilowe, ale bardzo rzadko i bardzo małe. A obecne mrowienie jest bardzo swędzące. Co może mi dolegać? Jaka choroba? Dziękuję za odpowiedź.

Witam!
Opisane objawy są dość niespecyficzne, więc trudno wskazać ich jednoznaczną przyczynę. Warto rozważyć zespół korzeniowy oraz niewydolność żylną. W przypadku uczucia drętwienia i mrowienia, które pojawia się jednostronnie warto rozważyć przyczynę kręgosłupową. Znaczy to, że na skutek zmian zwyrodnieniowych, które pojawiają się dziś w coraz młodszym wieku na skutek wad postawy i niezdrowego trybu życia może dochodzić do ucisku i drażnienia korzenia nerwowego. Jest to tylko przypuszczenie i trudno powiedzieć w jakim stopniu ta przyczyna jest prawdopodobna.
Przewlekłą niewydolność żylna w początkowym etapie może objawiać się tzw. zespołem niespokojnych nóg, a więc może pasować do Pani przypadku. Niestety bez zebrania dokładnego wywiadu oraz badania fizykalnego nie można powiedzieć nic więcej. Proponuję skonsultować problem z lekarzem rodzinnym (oprócz wywiadu i badania można wykonać podstawowe badań laboratoryjne), następnie warto rozważyć wizytę u odpowiedniego specjalisty. Pozdrawiam serdecznie!