Swędzące, nieregularne plamy na twarzy

Dzień dobry, Mam 20 lat, od jakiegoś czasu zauważyłam, że na twarzy pojawiają się czerwone plamy, które troszczkę swędzą, pojawiają się nieregularnie, jednego dnia są a przez kilka następnych mogą się nie pojawić. Dodam, że po wypiciu alkoholu na następny dzień moje policzki są całe czerwone. Nigdy wcześniej nie miałam problemów z cerą oprócz tego, że była ona strasznie sucha. Zastanawiam się co to może być? I co powinnam zastosować? dziękuję za odpowiedź

Objawy mogą wskazywać na początki trądzika różowatego, który wymaga zastosowania pełnej kuracji, w tym leczenia zewnętrznego preparatami dostępnymi wyłącznie na receptę min. antybiotykami. Dlatego zalecam konsultację u specjalisty aby nie doprowadzić do rozwinięcia się choroby.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.