Swędzące pęcherzyki na jednej stopie

Witam, od jakiś 2,5 tygodni na stopach pojawiły mi się malutkie pęcherzyki. Niestety problem swędzenia był ogromny i niektór z nich zdrapałam. Niestety zaczeły pojwiać się kolejne, zamieniając się w czerwone plamki pod skórą a naskórek twardniał. Biorę pod uwagę grzybicę lub chorobę bostońską. Serdecznie dziękuję za pomoc, dodam iż to tylko 1 stopa jest zainfekowana,

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Potencjalnych przyczyn opisanych dolegliwości może być wiele, w tym może być to wynik infekcji, chorób zakaźnych, alergii, itd. Koniecznie proszę zatem skonsultować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, który zbierze wywiad oraz dokładnie oceni opisane zmiany. Umożliwi to postawienie konkretnej diagnozy oraz ewentualnie wdrożenie leczenia. Proszę postarać się nie drapać zmian.