Swędzące plamy na ciele

Na moim ciele pojawiły się strasznie denerwujące mnie swędzące plamy, wyglądają jak bąble po ukąszeniu komara, tylko większe i pojawiają się a po wypiciu wapna znikają, byłam u lekarza i pan doktor przepisał mi maść sterydową z antybiotykiem, niestety nazwy nie pamiętam, ponieważ maść już mi się skończyła a opakowanie wyrzuciłam. Plamy pojawiają się na łokciach, ramionach ( raz z prawej a raz z lewej strony ) w okolicach pachwin, na biodrach, pod piersiami, pod pachami. Proszę o pomoc.

Lek. Paweł Baljon

Witam! Opisane przez Panią zmiany najprawdopodobniej mają pochodzenie alergiczne. Proszę spróbować zaobserwować czy nie pojawiły się w związku z zastosowaniem nowego płynu do prania czy kąpieli. Myślę że w tej sytuacji warto zgłosić się do alergologa, który wykona podstawowe testy skórne.