Swędzące plamy na twarzy

Od ponad roku męczę się ze swędzącymi plamami na twarzy. Ostatnio odkryłam,że to może być wina podkładu/pudru. Nie chcę do końca w to uwierzyć gdyż maluję się od paru lat i nigdy nic, czy mogę mieć nagle uczulenie na fluid , czy to zwyczajnie zaostrza ten stan ? W między czasie zmieniałam kosmetyki parę razy , więc tym bardziej nie chce mi się wierzyć , że każdy mnie teraz uczula. Kiedyś nie miałam z tym problemu. Dodam , że robiłam już testy płatkowe i wyszły negatywnie.

Aleksander Ropielewski

Testy płatkowe nie wykrywaja wszystkich alergenów a jedynie najczęściej powodujące alergię. Alergia może pojawić się pierwszy raz w wieku dorosłym. Nie można wykluczyć, że zmienił się skład kosmetyku jaki Pani stosowała. Wysokie temperatury i kosmetyki sprzyjają podrażnieniu skóry i alergii. Na chwilę obecną odradzam stosowanie kosmetyków i nawilżanie skóry, a w przypakdu braku poprawy kontakt z alergologiem lub dermatologiem.