Swędzące strupki na palcach u ręki u 9-latka

Witam,mój syn-9lat- ma na palcach u ręki swędzące strupki; czasem wypływa swędzący płyn.Pediatra stwierdził, że to egzema ale polecił skontaktować się się z dermatologiem. Przepisał momarid i cutivate oraz zyrtec. Leki pomogły na 2 tygodnie i ponownie się nasiliło.Jestem bezradna-do dermatologa nie ma zapisów już w tym roku. Nadmienię, że mamy od prawie 2 lat chomika,ale pierwsze objawy pojawiły się w marcu br.Mąż choruje na astmę.Jakie działania podjąć?Dieta eliminacyjna? Iwona z Zabrza

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji może okazać się konieczne kontynuowanie leczenia doraźnego. Proszę zatem udać się na wizytę do lekarza rodzinnego.