Swędzące sutki i biała wydzielina - co to może być?

Mam pytanie: od paru tygodni mam bardzo swędzące sutki, a dzisiaj, jak nacisnęłam na brodawkę, wyciekła mi z sutka przezroczysta wydzielina, a później trochę biaława - bardzo się boję, bo nie wiem co to może być. Czy to ciąża albo co?? Ale teraz w czwartek skończył mi się okres… Bardzo się boję, proszę mi odpisać. Co mogą oznaczać swędzące sutki? Czy jest możliwość, że to objaw ciąży czy może swędzące sutki oznaczają jakieś zmiany chorobowe w organizmie? A może to normalna reakcja i czasami tak się po prostu zdarza na przykład po okresie czy jednak powinnam natychmiast skonsultować swędzące sutki z lekarzem? Boję się bo czytałam że swędzące sutki mogą być oznaką ciąży... Teoretycznie istnieje szansa, że jestem w ciąży, aczkolwiek niewielka, zwłaszcza że dopiero co miałam okres więc wydaje mi się to dziwne... Co ma mam o tym wszystkim myśleć? Proszę o pomoc.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Patologiczna wydzielina z sutków powinna zawsze skłaniać do szukania przyczyny tego zjawiska.
W Pani przypadku opisane objawy mogą sugerować m.in zaburzenia hormonalne, jednakże aby powiedzieć coś więcej i wykluczyć zmiany organiczne konieczne jest zbadanie piersi przez lekarza, a także w zależności od potrzeby wykonanie badań dodatkowych (laboratoryjnych i ewentualnie USG).
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl