Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 3 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Swędzące, zaczerwienione guzki za uszami

Witam, cyklicznie co miesiąc pojawiają się u mnie dziwne dolegliwości, głównym problemem są swędzące, zaczerwienione guzki za uszami (widoczne na zdjęciu). Pojawiają się one dość symetrycznie. Gdy "atak" nastąpił pierwszy raz było ich sześć. Teraz zazwyczaj pojawiają się dwa, przy czym ten z lewej strony jest zdecydowanie większy (zdjęcie: http://oi64.tinypic.com/ta6dtj.jpg). Do tego swędzenie skóry głowy i sporadyczne bąble pojawiające się na brzuchu czy plecach.
MĘŻCZYZNA, 25 LAT 11 miesięcy temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

Masz alergię skórną. Wyrzuć z łóżka wszelkie pierze i merynosy, wełniane koce, szaliki i swetry. odstaw wszystkie leki i po miesiącu zrób szeroki panel testów alergicznych z krwi i IgE. Zrób badanie kału na obecność grzybów i zadzwoń potem.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety