Swędzące zmiany na skórze po przebywaniu na słońcu

Dzień dobry. Co roku od dwóch lat w czasie wakacji dostaję uczulenia na słońce. Po kilku dniach pobytu na plaży występują u mnie bardzo swędzące krostki pod pachami i pod kolanami, jak przesadzę to nawet na kościach biodrowych, zawsze w tych miejscach. W nocy wysypka bardzo swędzi, jak się drapię pod kolanami to mam wrażenie, że nawet trochę puchnie. Smaruję zmienione miejsca maścią, unikam słońca i po kilku dniach schodzi. Czy mogę temu jakoś zapobiec? Dlaczego pod pachami, jak ich nie opalam ?

Można starać się unikac słońca i zabezpieczać skórę kremem z filtrem spf 50 i pamiętać aby co 2-3 h dosmarować krem na skórę. Warto udać się do dermatologa lub alergologa po odpowiednie leki.