Swędzące zmiany pomimo stosowania antybiotykoterapii na gronkowca

witam. posiew ze zmian skórnych, dodam, ze bardzo swędzących, wykazal gronkowca mrcns. po antybiogramie otrzymałam cipronex 500 mg 2x dz., który nadal biore początkowo zmiany skorne zniknely, ale po 5 dniach pojawily się znow, tylko nie w postaci grudkowej wysypki, ale swedzacych zmian jak po ukaszeniu komara. co może być tego przyczyna? dziekuje za odp.i pozdrawiam. joanna

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Na podstawie samego opisu nie jest możliwe określenie rodzaju zmian. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.