Swędzące zmiany skórne na plecach

Od około 10 lat mam zmiany skórne, swędzące na plecach .Zmiana ta była leczona między innymi clotrimazolum. Następnie przez ten okres stosowałam przepisane przez dermatologa maści Adwantan, globederm ,protopic belosalic, oraz tabletki contrahist. Zmiany mrożono azotem kilkakrotnie .Lekarz dermatolog stwierdził że jest to liszaj przewlekły .Zmiany nie ustąpiły dalej często swędzą i zrobiły się nowe ogniska na rękach i nogach. Jaka jest możliwość ustąpienia.

Piotr Pilarski

Niestety jest to trudne do leczenia schorzenie. Rokowania co do ustąpienia zmian są złe. Sugeruję stosować się do zaleceń dermatologa.

Pozdrawiam.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmianę, zbada ją . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.