Swędzący i twardy guzek na wardze sromowej

Niedawno na wargach sromowych mniejszych pojawił się swędzący,twardy guzek. Znajduje się pod skórą od str. pochwy, nie wydobywa się z niego żadna wydzielina, brak przebarwienia. Podobny pojawił się ok. 4 m-ce temu na drugiej wardze mniejszej, ale swędzenie z czasem ustało, a guzek zmienił się w czerwonawe zgrubienie. Mam 22 lata i nie rozpoczęłam jeszcze współżycia, dbam o higienę miejsc intymnych. Nie stosowałam żadnych preparatów , poza ogólnie dostępnymi żelami do kąpieli. Co to może być?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana zmiana to najpewniej infekcja mieszka włosowego lub powiększenie gruczołu Bartholina/Skenego. Sugeruję konsultację ginekologiczną.