Swędzenie całego ciała a kandydoza

Witam, męża od jakiegoś czasu swędzi całe ciało, czasem są to stopy, dłonie, pod pachami. Swędzenie jest nie do wytrzymania, codziennie musi zażyć tabletkę przeciw alergiczną.Miał robione testy i nic nie wyszło. Czy to może być kandydoza?

Lek. Tomasz Budlewski

Rozumiem, że występuje tylko świąd i nie innych zmian na skórze? jeśli tak to kandydoza jest mało prawdopodobne. Najczęstszą możliwością występowania takich objawów jest np zmiana proszku prania/ używanie nowych kosmetyków itp. Najlepiej metodą prób i błędów obserwować czy coś nie wywołuje takich zmian. Pozdrawiam.