Swędzenie całego ciała, zawroty głowy i skurcze nocne

Witam! Mam bardzo dziwny problem. Odczuwam swędzenie całego ciała, do tego takie dziwne uczucie jakby mnie ktoś kłuł igiełkami dosłownie wszędzie, w każdym miejscu ciała. Jest to bardzo bolesne i nieprzyjemne. Czasem dostaję już szału, nie mogę wytrzymać z bólu. To odczucie towarzyszy mi co dzień od tygodnia, bez przerwy. Do tego drętwieją mi usta, mam dziwne zawroty głowy i bardzo często oddaję mocz. Jaką chorobę mogą sygnalizować te objawy? Dodam jeszcze, że mam problemy z widzeniem i bolesne kurcze mięśni, zwłaszcza w nocy. Bardzo się boję, że może to być stwardnienie rozsiane, a mam dopiero 21 lat :( Jedyny szczegół, jaki zaobserwowałam, to że te wszystkie objawy poprzedzone były dziwną swędzącą wysypką na plecach i brzuchu. Oczywiście już zniknęła. Było to około tygodnia temu. Nie wiem, co było przyczyną, myślałam że może półpasiec, ale wysypane były całe plecy i brzuch. Bardzo proszę o pomoc.

Witam! Część z opisanych dolegliwości (np. nocne skurcze mięśni, drętwienie ust) można wiązać z zaburzeniami elektrolitowymi (niedobór potasu i/lub magnezu), aczkolwiek cały przebieg dolegliwości, czyli wysypka, świąd oraz objawy neurologiczne wymagają zbadania oraz wykonania niezbędnych badań laboratoryjnych tj. morfologii krwi, badania ogólnego moczu oraz badań biochemicznych (mocznik, kreatynina, transaminazy, bilirubina, CRP, glukoza na czczo oraz jonogram). W tej chwili na pewno nie ma powodów, aby podejrzewać jako przyczynę SM. Proponuję zastosować suplementację potasu i magnezu oraz zachęcam do wizyty u lekarza rodzinnego celem ustalenia ogólnej przyczyny dolegliwości. Pozdrawiam serdecznie!