Swędzenie ciała i czerwone pulsujące dłonie oraz widoczne żyły

Witam. Swędzi mnie ciało, mam czerwone pulsujące dłonie, widoczne żyły. Byłem u lekarza wykonałem badania moczu ok. badanie krwi z rozmazem ok. ALT - 40 wynik - norma do 55 dalszej diagnostyki w kierunku choroby wątroby lekarz stwierdził nie ma potrzeby robić. zrobiliśmy jeszcze badanie przeciw ciała jądrowe ANA 1 -wynik dodatni i wysłał mnie do reumatologa. Powinienem poszerzyć diagnostykę w kierunku chorób wątroby ?

Witam. Świąd skóry nie zawsze jest objawem chorób wątroby. Może występować również w chorobach tarczycy, cukrzycy, chorobach układu krwiotwórczego, alergiach i chorobach reumatologicznych. Myślę że jeśli lekarz POZ skierował Pana właśnie do reumatologa, to należy postępować zgodnie z jego zaleceniami.