Kobieta , 61 lat Dzień dobry! Proszę o pomoc i poradę. Chorobę zauważyłam 2 miesiące temu, swędzą mnie dłonie i stopy od wewnętrznej strony. Pod wpływem drapania powstają złuszczające miejsca. Trzy dni temu nastąpiło pęknięcie skóry pod podeszwą. Byłam u lekarza dermatologa 3 tygodnie temu, zapisał mi maści Cerkoderm 30 oraz Belosalic. Stwierdził egzemę, martwi mnie, że zmiany skórne się powiększają, nie widzę żadnej poprawy. Proszę o pomoc, być może to nie jest egzema tylko jakaś inna choroba. Pozdrawiam serdecznie lekarza opisującego mój przypadek.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Lek. Karol Kaziród-Wolski 76
Lek. Karol Kaziród-Wolski Stażysta/Rezydent, Kielce
Edytuj odpowiedź

Witam! Opisane zmiany mogą mieć kilka przyczyn. Oprócz egzemy wśród przyczyn należy także upatrywać infekcji grzybiczej. Aby ustalić najbardziej prawdopodobne rozpoznanie konieczna jest bezpośrednia ocena zmian oraz ewentualne badania dodatkowe. Proponuję zgłosić się do bardziej doświadczonego dermatologa, który zweryfikuje rozpoznanie i leczenie. W tej chwili nie można powiedzieć nic więcej. Zachęcam do wizyty u doświadczonego dermatologa. Pozdrawiam serdecznie!

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Dermatologia – Jeśli złość sprawia, że stajesz się blady, wściekłość z kolei powoduje, że twoja twarz oblewa się czerwienią, z powodu zimna zaś siniejesz, to takie zmiany barwy skóry są zasadne i łatwo wytłumaczalne. Gdy jednak ni stąd, ni zowąd na skórze pojawiają się czerwone plamy lub inne zmiany, mogą one być zapowiedzią rozmaitych chorób.
  • Egzema – Egzema jest to stan zapalny powierzchniowej warstwy skóry, objawiający się rumieniem, grudkami zapalnymi, pęcherzykami, nadżerkami, sączeniem, strupami. Charakterystyczne zmiany pojawiają się na łokciach, kolanach, kostkach, nadgarstkach, twarzy i klatce piersiowej.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Wyszukaj lekarza po opiniach