Swędzenie dziąsła po wymianie plomb i założeniu koronek tymczasowych

Po wymianie plomb: górne lewe (1), (2) i prawa (2) oraz założeniu koronek tymczasowych odczuwam swędzenie dziąsła z lewej strony już tydzień (z prawej -nie). Podobne swędzenie dziąsła miałam 30 lat temu. Nie był to epizod. Byłam u pani stomatolog, która powiedziała, że ząb jest zdrowy i nie może boleć. Zmieniłam dentystę, swędzenie ustąpiło nie wiem dlaczego, aż do teraz. Jestem alergikiem (m.in.cement). Boję się, że po nałożeniu koronki swędzenie nie ustanie. Wizytę mam za tydzień.

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania trudno określić dalsze postępowanie i przyczyne świądu. Najlepeszym rozwiązaniem będzie poczekać na te wizytę u stomatologa, które będzie mógł obejrzeć to miejsce. Prosze mu też powiedzieć o alergii.