Swędzenie i ból guza po prawej stronie nad pośladkiem

Od jakiegoś czasu po prawej stronie nad pośladkiem utworzył mi się guz,o średnicy 22-23cm.nie zwracałam szczegòlnej uwagi bo myślałam że dlatego bo mam dużą nadwagę,ale od jakiegoś czasu odczuwam dyskomfort,swędzenie i bòl ktòry nie jest aż taki dokuczliwy i to że to miejsce jest cieplejsze.może to wyda się głupie ale nie wiem co mam robić.Agnieszka.

Niewykluczone, ze to tłuszczak - należy wykonać USG tej okolicy i sprawa stanie się jasna. Zabieg usunięcia jest banalnie prosty a czasami ze względu na dolegliwości bólowe konieczny. Należy zwrócić uwagę czy przy dużej nadwadze nie mamy do czynienia z deformacją kręgosłupa i wtórną deformacją tkanek miękkich.