Swędzenie i lekko żółtawy śluz przypominający budyń

Jestem w 28 tygodniu ciąży. Miałam robione badanie mykologiczne z wymazu z szyjki macicy. Wynik - candida wzrost obfity. Wrażliwy na wszystkie pozycje z antybiogramu. Został mi przepisany lek - Macmiror complex. (stosowany przez 6 dni, po skończonej kuracji raz w tygodniu przez 6 tygodni. Jutro mam wziąć drugą globulkę z serii co tygodniowej.) Ostatnio pojawiło się swędzenie i lekko żółtawy śluz przypominający budyń. Czy to możliwe, aby choroba nie została wyleczona? Cytologia z29.09 PAPI

Małgorzata Panek

W ciąży śluz jest bardziej obfity, co nie wyklucza, że u Pani przyczyną może być infekcja. Proszę zgłosić się do ginekologa.
Pozdrawiam