Swędzenie i miejscowe wypadanie włosów - co robić?

Witam, mam 24 lata, zauważyłam z tyłu głowy placek bez włosów, nie wiem od jak dawna go mam - odczuwałam swędzenie i łuszczyła mi się tam bardzo skóra, ale myślałam, że to zwykły łupież. Pomóżcie :(. I nie wiem czy to ma jakiś związek, ale od jakiegoś miesiąca bardzo łuszczy mi się skóra na jednej skroni, do tego bardzo swędzi i nic nie pomaga, skóra jest zaróżowiona:(

Witam serdecznie,
Niestety, prawdopodobnie łysienie jest powiązane z opisywanymi zmianami skórnymi na głowie. Konieczne jest wyjaśnienie co jest przyczyną dolegliwości. Opis może wskazywać na łojotokowe zapalenie skóry, w przebiegu którego mogą powstawać ogniska złuszczającej się skóry na rumieniowym podłożu. Dochodzi także do nadmiernego wypadania włosów. Najczęściej choroba dotyka owłosioną skórę głowy, czoło, skronie.
Niestety bez badania i obejrzenia zmiany nie da się postawić rozpoznania, konieczna jest wizyta u dermatologa - lekarz po zbadaniu postawi diagnozę. Leczenie zalecane jest indywidualnie.
Zastosowanie w przypadku łojotokowego zapalenia skóry mają środki stosowane miejscowo, leki ogólne oraz fototerapia.
Proszę z wizytą nie zwlekać, prawdopodobnie wskazane jest szybkie włączenie leczenia.

Pozdrawiam