Swędzenie i opuchnięcie pochwy po stosunku

już drugi raz wystąpiło u mnie swędzenie i opuchnięcie pochwy. pojawia się ona dzień lub dwa dni po dość częstym odbywaniu stosunku. dodam tylko że mam stałego partnera i u niego występują podobne objawy. za pierwszym razem problem ustąpił po stosowaniu żelu iladian intima. teraz gdy problem powrócił boje się że to coś poważnego. Iza

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane podrażnieniem. Inną przyczyną może być infekcja lub zmiany w obrębie pochwy. Jeśli dolegliwości nie ustąpią w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.