Swędzenie i pękniecie skóry w okolicy odbytu po antybiotykoterapii

witam! niedawno chorowałam,brałam antybiotyki.po kuracji zaczęłam czuć swędzenie w odbycie,potem pojawiło się kilka kropelek krwi małe pęknięcia skóry.smarowałam tridermem,ranki się zagoiły,ale zostało uczucie wilgoci podraznienia,pieczenia po wypróżnieniu i w trakcie.teraz jest lepiej .nie piecze,nie ma wilgoci,krwi,ran, ale jest jakby nadwrażliwość odbytu.zwiększa się po dłuższym siedzeniu.lepiej jest po myciu. raczej mam hemoroidy(takie sine obrzmiałe żyłki).trwa to ok.2mies.co robić?

Dolegliwosci raczej nie wiazalbym z antybiotykoterapia, chyba ze w trakcie kuracji miala Pani biegunki, co moglo nasilic dolegliwosci ze strony hemoroidow. Jesli mimo stosowania czopkow dolegliwosci utrzymywalyby sie warto skonsultowac sie z proktologiem.