Swędzenie i twarożkowata wydzielina przy zapaleniu grzybiczym pochwy

Witam, ostatnio miałam zapalenie grzybicze pochwy. Miałam objawy swędzenia oraz twarożkowatą wydzielinę z pochwy. Byłam u ginekologa i przepisał mi leki doustne i dopochwowe. Objawy znikły. Leczenie zakończyłam, lecz ostatnio zauważyłam żółtą wydzielinę z pochwy oraz podczas stosunku odczuwam ból. Dodam iż lekarz wykrył u mnie wrodzoną nadżerkę, lecz postanowił na razie jej nie leczyć ponieważ jest mała. Czytałam, że to też może powodować ból. Czy choroba nawróciła się czy to coś innego?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Nadżerki rzeczywiście mogą powodować dolegliwości bólowe. Jeżeli komfort Pani życia jest obniżony należy podjąć leczenie. Żółte upławy mogą świadczyć o infekcyjnym zapaleniu dróg rodnych, dlatego konieczna jest diagnostyka i leczenie u ginekologa.
Pozdrawiam.