Swędzenie i uczucie chropowatej skóry

Dzień dobry, w ciągu kilku ostatnich dni zaczęła mocno swędzieć mnie skora. Zaczęło się od wnętrza dłoni, później swędzenie przeszło na szyję, dekolt i obecnie piersi i okolice pod piersiami. Bardzo mocno swędzi. Obejmuje skórę plamą i przenosi się w inne miejsce. Kilka miesięcy temu miałam podobne dolegliwości ale ustąpiły. Choroba znowu wróciła. Przeciągając palce po zmienionej skórze mam wrażenie jakby była chropowata, ale żadnych zgrubień nie widać. Dziękuję z góry za pomoc. Urszula

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, proszę się udać w pierwszej kolejności do dermatologa oraz alergologa. Może to być związane z kontaktem z jakimś czynnikiem inicjującym takie objawy, dlatego bardzo ważne jest zebranie dokładnego wywiadu lekarskiego i dokonanie badania lekarskiego z ewentualnymi badaniami pomocniczymi i testami skórnymi. Pozdrawiam.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.