Swędzenie i zaczerwienienie pochwy

Od 3 dni bardzo silnie swędzi mnie pochwa i jest zaczerwiniona. Wydzielina jest taka jak zawsze. Co może mi dolegać? Wtedy kiedy to się zaczęło ,,bawiliśmy" się z moim chłopakiem, ale przez ubrania, czy to może być po prostu obtarcie?
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane przez Panią objawy jak najbardziej mogą być wynikiem zarówno podrażnienia jak i infekcji. Póki co proponuję zastosowanie okładów z borasolu i probiotyku dopochwowego. W przypadku nie ustąpienia objawów może Pani także kupić clotrimazol - maść bez recepty. Jeśli objawy nie ustąpią, wskazana będzie konsultacja ginekologiczna.