Swędzenie między pośladkami, suchość w ustach i nalot na języku a grzybica jelit

Witam od kilku lat borykam się z problem takim jak swędzenie między pośladkami mam też suchość w ustach jak wstaję i jest biały nalot na języku leczylem się takimi lekami jak Nystatyna,Trioxal nic nie pomaga a wyniki robiłem kału kilka razy zawsze wynik ujemny,lekaże bezradni,czytając dużo lektóry podejzewam że to jest pewnie grzybica jelit,jak by to byla ta przyczyna,jak bym musial się leczyć,pozdrawiam

Dzień dobry,

Proszę pójść do dobrego dermatologa, aby ocenił skórę. arto rozważyć wykonanie kolonoskopii i ew. pobranie materiału do badania, obraz grzybicy jelit w badaniu endoskopowym jest dość charakterystyczny. Na podstawie tych badań będzie można dobrać odpowiednie dla Pana leczenie. Proponowałbym również sprawdzenie funkcji wątroby (ALAT, ASPAT) i wykonanie morfologii z ręcznym rozmazem + CRP.

Pozdrawiam serdecznie.
Marek Derkacz