Swędzenie, mrowienie podeszwy stóp, wewnętrznej strony dłoni i okolic brzucha

Od dwóch lat swędzenie, mrowienie podeszwy stóp, wewnętrznej strony dłoni i okolic brzucha. Wygląd skóry bez zmian. Swędzenie nasila się w stresie i po wypiciu alkoholu Wykluczone pasożyty, choroby wątroby, niedoczynność tarczycy i inne choroby skórne. Od ponad roku zażywam Amitryptylinę ze świetnym rezultate (na początku 1x5mg, po pewnym czasie konieczność zwiększenia do 1x10mg). Obecnie również ta dawka przestała wystarczać. Chciałabym dotrzeć do źródła problemu nie tylko leczyć objawowo.

Renata GrzechociĹska

Wszelkie badania wykluczyły chorobę organiczną. Proponuję jednak jeszcze zmierzyć poziom glukozy we krwi. Jeśli obecna dawka leku jest niewystarczająca proszę udać się do lekarza.