Swędzenie na zgięciach łokci i na brzuchu a egzema

Witam, mam objawy pzypominające egzeme, tzn mój chłopak tak twierdzi bo u niego to występuje. Tylko mówił że tym nie można się zarazić, może to cos innego jest? swędzi mnie na zgięciach łokci( od wew. strony) na brzuchu(poniżej pempka) tam też mam takie zaczerwienioną lame już od dłuższego czasu moim zdaniem prawdpodobnie od paska w spodniach. Proszę o porade i z góry dziękuję :)

Aleksander Ropielewski

Jest to bardzo możłiwe. Metale jak nikiel i chrom często są skłądnikiem części metalowych odzieży jaką nosimy, a mają duży potencjał do uczulania. Najpewniej opisane przez Pania zmiany to alergia kontaktowa i wystarczy eliminacja kontaktu skóry z klamrą paska.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proponuje koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.