Kobieta , 22 lata Witam. od jakiegoś czasu swędzą mnie nogi. Nie mam zadnych wyprysków ani ran, tylko lekkie swedzenie skory na nogach. nigdzie wiecej mnie nie swedzi. choruje na PCOS i zazywam metformax 500 i antykoncepcje syndi 35 od pol roku. nigdy wczesniej takich objajwo nie mialam. swedzenie mija po uzyciu balsamu nawilzajacego ale tylko na chwile. co mi moze dolegac? czy mam sie zaczac niepokoic? swedzenie towarzyszy mi od ok 3 tygodni. czy powinnam zrobic badanie TSH?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie hormonów tarczycy – TSH to skrócona nazwa hormonu tyreotropowego. Hormon TSH wydziela przysadka mózgowa. TSH oddziałuje na tarczycę – pobudza ją do produkcji innych hormonów: Dermatologia – Jeśli złość sprawia, że stajesz się blady, wściekłość z kolei powoduje, że twoja twarz oblewa się czerwienią, z powodu zimna zaś siniejesz, to takie zmiany barwy skóry są zasadne i łatwo wytłumaczalne. Gdy jednak ni stąd, ni zowąd na skórze pojawiają się czerwone plamy lub inne zmiany, mogą one być zapowiedzią rozmaitych chorób.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: