Swędzenie oczu i niewyraźne widzenie a wielogodzinna praca przy komputerze

Witam, pracuję na komputerze codziennie, powyżej 8h. Odczuwam po kilku godzinach swędzenie oczu, nie widzę ostro w dali ok 4-5 metrów, nie widzę również ostro po zmroku. Rano zazwyczaj widziałem wszystko wyraźnie i ostro, ostatnio jednak nawet rano nie widzę w dali ostro. Jakie mogą być tego przyczyny oraz jakie badanie powinienem wykonać?

Witam.
Praca przy komputerze sama w sobie jest sytuacją obciążającą nasze oczy m.in. z powodu blokowania odruchu mrugania i przez to już możemy gorzej widzieć po kilku godzinach pracy przy komputerze - proponuję stosować krople z grupy sztucznych łez. Natomiast w sytuacji gdy występuje gorsze widzenie przez cały dzień proponuję udać się na konsultację do okulisty, ponieważ może to być związane z wadą wzroku.
Pozdrawiam