Swędzenie odbytu a fioletowe bąble

witam, mam dość wstydliwy problem. wczoraj nagle, znikąd poczułam w okolicach odbytu swędzenie oraz lekki ból, okazało się, że pojawił się tam ''bąbel'' nie wiem jak to nazwać, koloru jasnego czerwonego/fioletowego. bardzo się obawiam co to może być, do jakiego lekarza się zwrócić? może wystarczą leki kupione w aptece? bardzo proszę o pomoc

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane chorobą hemoroidalną. Nie można wykluczyć innego podłoża dolegliwości. Proszę udać się na wizytę do specjalisty proktologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.

Lek. Jacek Ĺawnicki

Szanowna Pani,
Objawy, które Pani podaje są typowe dla guzka krwawniczego w stanie zapalnym (tzw. hemoroid) - stan bardzo często spotykany. Niepokojące jest zabarwienie guzka (czerwono/fioletowy - co świadczyłoby o rozpoczynającej się zakrzepicy wewnątrz). Dlatego, starałbym się namówić Panią do szybkiej wizyty u specjalisty PROKTOLOGA, który pomoże dobrac odpowiednie leki (w tej fazie bardzo skuteczne jest leczenie: maść, czopki, tabletki), tak aby niekonieczna była interwencja zabiegowa.
Pozdrawiam, Wojciech Kawiorski