Swędzenie odbytu u 35-latka

witam-meszczyzna 35 lat "wstydliwa choroba" od okolo 1/5 roku problem ze swedzeniem odbytu(u wyjscia)swedzi nawet w nocy i nie moge oprzec sie podrapaniu po wypróżnieniu podcieranie sie boli wiec robie to delikatnie-myslalem ze to hemoroidy i kupilem masc procto-hemolan,ale nic nie pomoglo.Zagladajac "tam"nie zaowazylem zadnych zmian gozkow ran itp wyglada to normalnie,a nie przestaje swedziec.Wstydze sie pojsc z tym do lekarza wiec prosze o porade co zastosowac,azeby to ustapilo?z gory dziekuje

Radzę jednak udać się do lekarza celem badania i oceny stanu miejscowego. To naprawdę nic wstydliwego. Na odległość nie mogę pomóc

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg

Dr n. med. Marek RodzeĹ

Witam,
Przede wszystkim - NIE JEST TO PROBLEM WSTYDLIWY.
Z mojego doświadczenia wynika, iż badzo częsty - ale po wizycie u specjalisty problem zwykle zostaje rowiązany.
Jest wiele przyczyn takiego stanu, jaki Pan opisuje - ale leczenie sie różni. Dlatego, proponuję wizytę u proktologa, chirurga lub dermatologa. Na pewno problem zostanie szybko i sprawnie rozwiązany.
Pozdrawiam,Wojciech Kawiorski