Swędzenie odbytu u dziecka

Witam! moje dziecko swędzi pupa miała robione badanie na owsiki i nic nie wyszło. odbyt jest zaczerwieniony raz ją swędzi raz szczypie. smaruje maścią linomag i nic nie pomaga prosze o pomoc

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Świąd odbytu może być spowodowany różnymi przyczynami, m.in. infekcją, podrażnieniem tej okolicy, alergią. W celu ustalenia przyczyny dolegliwości zalecam wizytę u lekarza pediatry lub lekarza rodzinnego. Pozdrawiam.