Swędzenie okolicy odbytu

Od jakiegoś czasu swędzi mnie okolica odbytu Nie ma żadnej zmiany na ciele żadnych krostek nic czy w dzień czy w nocy jest tak samo czasem budzę się w nocy. Nie są to owiski -robiłam badania . Nie mam pojęcia co to może być czytałam coś o grzybicy jelit lub odbytu ale niewiem gdzie mam się udać Do jakiego lekarza? lub jak to wyleczyć bez wizyty pozdrawiam

Proszę nie stosować kolorowego ani zapachowego papieru toaletowego. myć delikatnie wodą i hypoalergicznym mydłem. Ew użyc kremu dla dzieci do podrażnionej skóry. Pozdrawiam