Swędzenie pochwy a współżycie

Od miesiąca współżyję z chłopakiem za każdym razem gdy robimy to bez zabezpieczenia mniej więcej przez tydzień bardzo swędzie mnie pochwa, szczególnie wieczorem, oraz wydzielina z niej jest dużo gęstsza niż zwykle. Czy to może być grzybica? Konieczne jest odwiedzenie specjalisty?
ponad rok temu

Witam serdecznie.

Niestety infekcja grzybicza jest możliwa. Natomiast dolegliwości takie mogą powodować również niektóre infekcje bakteryjne.

Proszę pamiętać, ze zabezpieczenie nie stanowi tylko ochrony przed niechciana ciążą, ale zabezpiecza Panią przed wieloma groźnymi chorobami przenoszonymi ta drogą (oprócz chorób wenerycznych droga płciową można zarazić się wirusami zapaleń wątroby).

Konieczna jest wizyta u ginekologa i wyjaśnienie co jest przyczyną objawów. Bez badania lekarskiego i dokładnego zebrania wywiadu nie ma możliwości postawienia rozpoznania.

Jeżeli przyczyną będzie infekcja, proszę pamiętać o równoczesnym leczeniu Partnera.

Pozdrawiam.