Swędzenie pochwy i ból po stosunku

Co znaczy swędzenie pochwy i ból po stosunku? 8dni temu kochałam się z partnerem. Długo się pieściliśmy zanim odbyliśmy stosunek. Po odpoczynku znowu zaczęliśmy się pieścić, ale już wtedy zaczęłam odczuwać ból łechtaczki, miałam wrażenie, że jest opuchnięta. Minęło już tyle dni a łechtaczka wciąż boli, teraz doszedł jeszcze świąd, a także pieczenie podczas oddawania moczu. Co mi dolega? Proszę o odpowiedź.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, opisywane dolegliwości mogą świadczyć o infekcji pochwy. Zalecany jest kontakt z ginekologiem i włączenie leczenia w zależności od wyniku badania lekarskiego.