Swędzenie pochwy po stosunku a infekcja bakteryjna

Mam problem ponieważ robiłem badania na płodność i dowiedziałem się że mam bakterie i co mam z tym zrobić? Fakt jest że po stosunku z żoną żona dostaje tak jakby zapalenia pochwy i swędzenie.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli ma Pan stwierdzoną infekcję bakteryjną w obrębie dróg moczowo płciowych powinno zostać wdrożone odpowiednie leczenie (w zależności od typu patogenu).
Współżyjąc z żoną bez prezerwatywy ryzyko infekcji jest duże i bardzo prawdopodobne.
Jeśli u żony występują objawy infekcji, powinna zgłosić się do ginekologa, który najpewniej wykona cytologię i wymaz z pochwy, w celu potwierdzenia czy rzeczywiście występuje stan zapalny. W razie konieczności żona także zostanie poddana leczeniu.