Swędzenie pomiędzy jądrami a odbytem

Witam, Chłopak lat 40. Swędzenie między jądrami a dziurą kałową. Już zacząłem się parzyć tam gorącym strumieniem wody podczas kąpieli, wtedy czuję takie ukojenie, przyjemne zaspokojenie swędzenia...próbowałem też wypalać spirytusem, smarować kremem nivea, zgalałem mocno żyletką żeby zedrzeć tą skórę, potem kremowałem, a swędzenie i tak powraca że praktycznie co noc drapię się tam przez sen, a czasami atak swędzenia jest nagły, np podczas czytania itp, wtedy obowiązkowo muszę się tam podrapać

Witam. Opisane objawy najprawdopodobniej są wynikiem infekcji grzybiczej, bakteryjnej lub pasożytniczej. Proszę zgłosić się do lekarza poz lub dermatologa który wdroży odpowiednie leczenie.

Witam,
nie zalecałabym stosowania tych zabiegów, których Pan używa do zminimalizowania świądu.
Proponowałabym wizytę u dermatologa lub lekarza pierwszego kontaktu - powinien Pan otrzymać tabletki przeciwświądowe. Może Pan zakupić w aptece żel przeciwświądowy (np. Fenistil) i go stosować.

Na pewno zmiany okolicy krocza, które powodują tak silny świąd powinny być zbadane pod kątem świerzbu, grzybicy lub opryszczki narządów płciowych.

Pozdrawiam