Swędzenie prącia

Witam, mam pytanie. Od paru dni strasznie swędzi mnie prącie. Na początku było zaczerwienione z małymi krosteczkami, a teraz mam na nim jakiś biały nalot, który się łuszczy, i na żołędzi oraz napletku robią się takie małe białe grudki. Co to może być? Podejrzewam, że to może być po chorobie. Przez tydzień brałem antybiotyk na gardło i pod koniec właśnie mi się to zrobiło, nigdy wcześniej tego nie miałem. Co to może być i jak temu zapobiegać? Za odpowiedź z góry ślicznie dziękuję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Opisane dolegliwości oraz okoliczności ich wystąpienia (antybiotykoterapia) wskazują na grzybice prącia. Grzybicze infekcje zdarzają się często po zażywaniu antybiotyków. Proszę udać się do lekarza rodzinnego lub urologa - przepisze lek przeciwgrzybiczy.

Pozdrawiam!