Swędzenie skóry a cholestaza ciążowa

witam serdecznie jestem w 34 tygodniu ciąży, sporadycznie swędziała mnie skóra, wykonałam badania prób wątrobowych i moje wyniki to AlAT 52 U/L aSPaT 34 U/L bilirubina całkowita 0,29 mg/dl czy to juz świadczy że może to być cholestaza dodam że skóra mnie swędzi w ciągu dnia ale nie jest to swędzenie uporczywe po wieczornym prysznicu nie odczuwam praktycznie żadnego swędzenia proszę o pomoc
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W celu weryfikacji czy powodem świądu jest cholestaza należy oznaczyć poziom kwasów żółciowych we krwi. Z otrzymanym wynikiem badania należy udać się do specjalisty ginekologa. Jeśli cholestaza ciężarnych zostanie wykluczona to konieczne będzie pogłębienie diagnostyki w celu ustalenia przyczyny dolegliwości.