Swędzenie skóry a niedoczynność tarczycy

Witam mam pytanie dotyczace swedzenia skory wieczorami od kilku dni bardzo swedza mnie ramiona i plecy wieczorami jest to uciazliwe 2 miesiace temu robilam tsh wyszlo ok enzymy trzustkowe i watrobowe typu bilribina ldh amylaza aspat tez wyszly dobrze . miesiac temu morfologia tez dobrze wyszla ob mialam 10 choc 2 tyg wczeniej mialam 7 usg jamy brzusz tez ok co moze byc przyczyna swedzenia meczy ono mnie a slyszalam o niedoczynnosci tarczycy lub problem trzustki ktora objawia sie swedzeniem

Może to być również uczulenie (na proszek, roztocza kurzu domowego, sierść zwierząt itd), zwłaszcza jesli towarzyszy temu delikatna wysypka. Może zdarzyć się też zarażenie od kogoś (często od zwierząt domowych) świerzbem. Polecam wizytę u dermatologa-alergologa. Jeśli TSH w normie- izolowane swędzenie raczej nie jest od niedoczynności tarczycy. Pozdrawiam