Swędzenie skóry całego ciała jako symptom wirusa C

Od 7 lat cierpię na strasznie na swędzenie skóry całego ciała. Miał to być jeden z symptomów wirusa C zapalenia wątroby,przeszłam pozytywnie kurację. Już dwa lata nie mam wirusa,a swędzenie pozostało. Lekarze mi nie pomagają. Od jakiegoś roku obserwuję że swędzenie się nasila gdy zbliża się okres,potem nieco łagodnieje. Jestem w okresie menopauzy,czy to może być związane z zaburzeniami oryginalnymi? Czy stosując kurację hormonalną mogę sobie pomóc? Moje życie to koszmar.Krystyna

Nalezy ustalic przyczyne swiadu, proponowalabym moze konsuktacje alergologiczna lub dermatologiczna, podstawowe badania krwi. Uczucie swiadu moze nasilac sie podczas zmiany poziomu hormonow, jak najbardziej, moze tez byc zwiazane z chorobami drog zolciowych czy watroby