Swędzenie skóry głowy i uszu

Od ok. roku mam problem ze skórą głowy. Kolejno: swędzi, po podrapaniu robi się wilgotna ranka,później wychodzi strupek, Skóra głowy jest zaczerwieniona i wygląda jakby był na niej łupież(chociaż myślę,że są to właśnie te strupki, które przy czesaniu się odrywają) a włosy nadmiernie wypadają. Dodatkowo czasem swędzi mnie również skóra w uszach a kilka godzin po podrapaniu wyciągam jakby platki skóry. Dodam,że od 2lat karmie piersią i objawy te uznałam za osłabienie organizmu. Czy to możliwe?

Bez zobaczenia Pani trudno jest postawić tu jakąkolwiek diagnozę. Musi jednak Pani udać się do lekarza, najlepiej dermatologa. Przyczyny mogą być różne a trudno bez zrobienia wywiadu i bez badania cokolwiek zawyrokować.