Swędzenie skóry i krosty na całym ciele u 27-latki po przebywaniu z dzieckiem, które przeszło ospę

Witam serdecznie. Mam pytanie.Od trzech tygodni prawie mam problemy ze skura, strasznie swedzi mnie skura i pojawily mi sie na skurze krosty poskurne na calym ciele . A z tych krost podskurnych robia sie plamy suche . A zanim sie mi to wszystko pojawilo to mialam kontakt z malym dzieckiem ktory wlasnie przeszedl ospe i jak bylam u niego to mial juz suche stupki . I normalnie sie z nim bawilam i go calowalam. No ale tez w tym samym czasie zmienilam sobie zel do mycia no i bylam przeziebiona

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to wynik alergii na kosmetyk, choć nie można wykluczyć także innych możliwości. Niemniej jednak ospa nie jest zaraźliwa w takim okresie w jakim było wspomniane dziecko. Proponuje konsultacje z dermatologiem.