Swędzenie skóry i strupki a bezskuteczne leczenie dermatologiczne

Witam, mój problem jest dość dziwny. Muszę się znów wybrać do dermatologa lub od razu do alergologa. Dermatolog miesiąc temu przepisał mi zastrzyki na krosty na ciele, jakaś alergia to była. Przeszło po tym czasie, ale ostatnio znów mam objawy, pełno strupków, swędzenie a pod wpływem ciepła całe ciało mnie swędzi. Chciał bym się zapytać od czego to może wynikać.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Trudno jest określić czym są spowodowane takie zmiany. Prawdopodobnie jest to związane z alergią na jakiś czynnik z otoczenia. Warto jednak podkreślić, że nie musi to oznaczać uczulenia na pyłki, grzyby etc. Alergizowac może dosłownie wszystko: proszki do prania, chemia użytkowa czy pożywienie.