Swędzenie skóry i suche plamy na twarzy

Witam. Od jakiegoś czasu tj 3-4 mc swędzi mnie skóra i dotychczas nie uważałam tego za duży problem. Raczej uważałam ze to problem pościeli. Jednak od 2-3 tygodni zaczęło to być męczące. W miejscach gdzie się drapalam teraz mam sucha skóre i nie da sie jej nawilzyc. Nie mam pojęcia dlaczego tak sie dzieje co najgorsze teraz mam te suche plamy także na twarzy. W dodatku mam cerę tlusta i nie mogę jej tak przesuszac.

Proszę stosować żele do mycia typu Cetaphil .Pić dużo wody. Na swędzenie okresowo można zażyć Calcium 3 x 300 mg. Wyeliminować z diety słodycze i pikantne pokarmy.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowsk