Swędzenie skóry, kłucia w klatce piersiowej - czy to objawy depresji?

Mam 18 lat. Co to może być za choroba: ciągle mnie coś swędzi, drapię się co chwilę wyskakuje mi jedna mała krostka, a swędzi mnie to jakbym miała ich tysiące; robi mi się ciemno przed oczami kiedy szybko staję, ale niekiedy, jak już stoję to też mi się robi ciemno przed oczami; kluje niekiedy mnie w żołądku albo w klatce piersiowej. Nie jestem chora na serce robiłam już badania.

Witam serdecznie,

Uporczywy świąd skóry może Pani zdiagnozować w trakcie konsultacji u dermatologa.
Może on mieć jednak podłoże psychogenne, np. jako postać tzw. depresji maskowanej. Jeśli zostanie wykluczona przyczyna somatyczna - polecam Ci konsultacje u psychiatry.
Opisywane objawy związane z szybkim wstawaniem to częsta przypadłość, związana z krótkotrwałym spadkiem ciśnienia w trakcie zmiany pozycji ciała. Nie wymaga ona dodatkowego leczenia.

Polecam ci również informacje dotyczące podobnych dolegliwości:

http://portal.abczdrowie.pl/pytania/bol-w-klatce-piersiowej
http://portal.abczdrowie.pl/pytania/jak-poradzic-sobie-z-nerwobolami

Z pozdrowieniami

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam
Najlepiej skonsultować te objawy z lekarzem i rozpocząć regularną psychoterapię, która pomoże je zniwelować. Pomoc odnajdzie Pani w gabinecie psychiatrycznym i psychologicznym.
M.Prus