Swędzenie skóry na brzuchu a alergia

W dzieciństwie byłam uczulona na wiele rzeczy byłam nawet na diecie bezglutenowej wtedy gdy coś zjadłam wychodziła mi pokrzywka i ostro puchłam później nic nie wychodziło tylko się odkładało a raz do roku wychodziła pokrzywka teraz chyba 5 lat miałam spokój ale od pewnego czasu głownie rano i wieczorem swędzi mnie skóra na brzuchu nie jest to pokrzywka tylko czerwone placki. Czy to alergia czy cos na tle nerwowym?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane zmiany skórne mogą mieć zarówno podłoże zapalne jak i alergiczne. Sugeruję, by zmiany ocenił specjalista dermatolog lub lekarz POZ, który wdroży prawidłowe leczenie.